Powiew świeżości w łazience bez remontu

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Powiew świeżości w łazience bez remontu

Łazienka jest doskonałym pomieszczeniem w którym małe zmiany pozwalają na całkowitą zmianę aranżacji bez uciążliwego remontu. Takie pomieszczenie jest przeważnie niewielkich, bądź średnich rozmiarów. Dzięki temu bardzo często umieszczamy tam tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Dodatkowo takie, którym nie szkodzi woda i wilgoć. Z tego względu łazienka jest bardzo wdzięcznym pomieszczeniem, w którym z łatwością nadamy świeży wygląd małym kosztem. Co więc zrobić?

Wymiana mebli łazienkowych

Wyposażenie łazienki czyli toalety, prysznica czy wanny nie wychodzi z mody tak szybko, a wymiana płytek wiąże się z dużym bałaganem i kosztami. Dlatego doskonałym rozwiązaniem na odświeżenie wnętrza jest wymiana mebli łazienkowych. Szybko i niewielkim kosztem zmienimy szafkę pod umywalkę, czy regał z półkami. Posiadając tradycyjny słupek na którym umieścimy wiele skarbów, z łatwością wymienimy go na industrialne półki z surowego drewna i metalowych wykończeniami. Taka odmiana będzie miała ogromny wpływ na nasze wnętrze. Zamiast zwykłej szafki pod umywalkę możemy wstawić starą nieużywaną komodę, która dostanie nowe życie.

Zmiana kolorystyki


Jeszcze prostszym rozwiązaniem jest wymiana ręczników, dywaników i innych dodatków na całkowicie inny kolor. Posiadając łazienkę w neutralnych kolorach możemy pozwolić sobie na zmienianie wnętrza w dowolnym momencie. Warto zadbać by wszystkie elementy kolorystyczne był w jednej tonacji, co nada spójności całemu pomieszczeniu. Wszystkie dodatki, świeczki lampki, kwiatki z łatwością znajdziemy w najróżniejszych kolorach w sklepach sieciowych.

Kosz na pranie

Bardzo często wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważne są nawet najmniejsze elementy w takim pomieszczeniu jak łazienka. Kosz na pranie jest elementem wyposażenia z którego korzystamy codziennie i jest równie niezbędny co umywalka. Warto zamienić stary plastikowy pojemnik na nowoczesny materiałowy kosz z drewnianym przykryciem. Umieszczane na nich napisy znacznie poprawią wygląd naszego pomieszczenia, dzięki czemu nawet codzienne czynności jak segregacja prania staną się przyjemniejsze.

Mini remont

Jeżeli nie chcemy wykonywać remontu, który w przypadku łazienki zawsze jest problematyczny zawsze możemy skorzystać z możliwości mini remontu. By odnowić łazienkę nie trzeba wcale kuć płytek. Producenci udoskonalili formuły farb przeznaczonych do malowania płytek. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy całkowicie zmienić wnętrze wykorzystując tylko wałek i kuwetę malarską. A to wszystko bez kurzu, brudu i niemożliwości skorzystania z łazienki. Osoby, które posiadają płytki jeszcze z lat 90 docenią to rozwiązanie. Rewelacyjny efekt za niewielką cenę jest najczęściej tym, czego potrzebują osoby chcące odmienić swoją łazienkę. Dzięki takim farbom z łatwością pomalujemy również płytki wokół kominka.

Sposobów na odświeżenie naszej łazienki bez ogromnych wydatków jest bardzo wiele. Czasami wystarczy zmienić kolorystykę ręczników i mydła do rąk. Każdy znajdzie doskonały sposób, który nie wymaga dużych nakładów pracy, czasu i pieniędzy.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*